Harry Potter Ivančice

Novinky

5.9.2014 Mezi­národní šampion a letní hibernace

Na právě končící léto jsem měla různé plány. Některé vyšly na sto procent, jiné vůbec.

Nejdůležitější dva plány byly pořádně si odpočinout po hektickém tempu v práci a užít si štěňátko. Tyto dva plány rozhodně vyšly. S odpočinkem mi smečka důkladně pomáhala, zejména v disciplíně gaučing se nám vedlo náramně dobře.

Plán užít si štěňátko mi nakonec přerostl přes hlavu, takže se přiznám, že jsem se jako zcela špatná matka musela čas od času odjet ukrýt ke svým přátelům, abych se z toho nezbláznila. Tímto jim všem děkuju za dočasné azyly. Misty mi zatím doma připravoval reorganizaci bytu.

Bohužel na Mistyho plán jsem nikdy nepřistoupila, takže nás pokaždé čekal vyčerpávající úklid.

Plán, který bohužel nevyšel, se týkal Harryho zkoušek. Hned na začátku července jsme měli přihlášeny dvoje klubové zkoušky. Večer před nimi se ale u Harryho vyskytly zdravotní komplikace, takže se nikam nejelo. Místo toho nás čekalo několik dlouhých týdnů pravidelných návštěv veterinářky, ale Harryho problém se nelepšil. Zoufalou situaci zachránila všemocná šamanka – chovatelka Petra, která okamžitě odhalila tu naprosto nejbanálnější příčinu problému a Harry byl během pár dní naprosto v pořádku. Šamance ještě jednou děkuju a zároveň se znovu omlouvám. Ona ví za co. ;) Zkouškové plány se ještě pokusíme narychlo dohnat během podzimu, ale protože jsem celé léto netušila, co s Harrym je, tak jsme samozřejmě necvičili. Teď to honem napravujeme, tak držte pěsti, aby to vyšlo.

Kvůli Harryho záhadné nemoci a kvůli tomu, že Misty neměl očkování, jsme vlastně celé léto strávili v jakési podivné letní formě hibernace. Já jsem si aspoň občas četla, kluci mi v tom pomáhali.

Z hibernace nás symbolicky 1. září vytrhla papírová rolička, která na nás čekala na poště a ve která do Kuřimi z daleké Belgie přicestoval certifikát, že je Harry oficiálně uznaný Champion International de Beauté. Lepší probuzení z letního spánku jsme si snad ani nemohli přát.

10.7. 2014 Mistanapeo z Šerky

Červen je pro mě zpravidla pracovně nejšílenější měsíc, proto nějak nebyl čas na aktualizace. Teď to ale musím dohnat. Od víkendu totiž naše psí smečka získala posilu v podobě Mistanapea z Šerky, Harryho syna z prvního krytí. Misty je správný welší pohodář. Po více než dvouhodinové cestě do své nové \„psí boudy\“ se u nás doma rozhlídl, zamířil klukům na pelíšek a tam prospal zbytek dne. Protože byl zvyklý na procházky, jezdíme autem k lesu, kam nechodí moc psů a kde si může chodit i bez očkování.

Postupně se už u nás rozkoukal. Nejprve zjistil, že \„strejda\“ Freddie je prakticky velká hračka na okusování, protože si nechá cokoliv líbit.

Táta Harry se sice nejdřív tvářil hrozně přísně jako někdo, kdo se musí poslouchat, ale nakonec se ukázalo, že to taky není pravda.

Oba výtečníci ho učí jen to nejlepší, takže tuto aktualizaci sepisuje se mnou na gauči a čas od času mi šlape po klávesnici. Jen do některých kousků ještě bude muset dorůst, třeba do šmírování sousedních psů oknem.

Ale on to zvládne rychle, je to přece pan Welššpringr.

11. 6. 2014 Štěňátka

Včera jsme jeli na výlet, na který jsem se těšila už dlouho. Vyrazili jsme ke Vsetínu podívat se na štěňátka Harryho a Nely (Never On a Sunday Eastfarm´s). Štěňátek je osm a jsou to už správní ďáblíci. Co nejdříve dám do jejich fotogalerie nové fotky. Kromě jednoho pejska jsou už všechna štěňátka zadaná. Na svého majitele ještě čeká Monty z Šerky:

Tento pejsek je ještě volný.

Všechna štěňátka jsou úžasná, jak jinak. Ošklivá welší štěňata neexistují. Dámy však prominou, ale můj osobní favorit je ten druhý pejsek, Mistanapeo z Šerky, s \„ušmudlaným\“ čenichem jako má stejda Jeff z Ivančic. :)

Chovatelům děkujeme za skvělé přijetí na jejich nádherné zahradě. Moc jsme si štěňátka a celou návštěvu užili.

8. 6. 2014 Klubové barvářské zkoušky

Uplynulý víkend jsme s Harrym pojali částečně návštěvně a částečně zkouškově, protože jsme byli přihlášení na klubové barvářské zkoušky v Drnku. Harry se rozhodl zopakovat svoji etudu z podzimu a týden před zkouškami se tvářil, že barvu nikdy nedělal a nechápe, co tedy má dělat. Moje nervy to opět ustály (i když jen o fous) a na zkoušky jsme jeli. Naštěstí pochopil, že tady končí sranda, a barvu vystřihl bravurně, možná ještě i líp, než ji chodí běžně. Ale abych si nemyslela, že můžeme zkoušky dojít i se samými čtverkami, rozhodl se, že bude fajn, když mi na šoulačce po výstřelu přijde naproti. Asi zlatíčko chtěl, abych v tom horku nemusela těch posledních pět kroků dělat. Podobně geniální nápad měl i Brixi Avoir du Nez, druhý zástupce welšů na těchto zkouškách, takže oba kluci svorně úspěšně složili zkoušky s jednou trojkou a ostatními čtyřkami. Díky tomu si kluci ze zkoušek přivezli i titul. Brixi CACT, protože je mladší, a Harry res. CACT. Lucce a Brixovi gratulujeme a sami si užíváme další splněnou metu.

Welší zástupci na zkouškách v Drnku

26. 5. 2014 Záplava fotek

Během uplynulého týdne jsem dostala několik krásných fotek Harryho štěňátek od jejich chovatelů. Tak jsem dneska princeznám Sáře a Nele vytvořila fotogalerii jejich štěňátek. Dona má svoji fotogalerii \tady\. Ve všech vrzích je pořád několik štěňátek volných, ve fotogalerii Sarah od Radechovky jsou vyfocení zvlášť kluci a zvlášť holky. A tady je malá ochutnávka nových fotogalerií:

První štěňátka od Never On a Sunday Eastfarm´s (Nely) baští jako dospěláci.

Štěňátka Sarah od Radechovky dávají přednost klasice.

13. 5. 2014 Výstava a další štěňátka

Víkend jsme s Harrym strávili na výstavě v Humpolci. Letos jsme se rozhodli přihlásit se do třídy vítězů a pojmout to odpočinkově. Tak to se nám rozhodně aspoň ze začátku dařilo.

Potom se ale ukázalo, že se Harryho synovec Indiana Jones Ivančice opravdu dobře vyspal a byl rozhodnutý, že si výstavu užije po svém. A protože ho bohužel jeho milá majitelka nemohla předvést, vyhrála jsem vodítko s Indianem já. A tak jsem si poprvé vyzkoušela předvádění cizího psa a sebekriticky musím přiznat, že Indiana Jones měl od počátku navrch. Ale v kruhu se mi ho podařilo udržet a protože jsou naši chovatelé rychlí jako blesk, podařilo se jim udělat tuto fotku mladého temperamentního ďáblíka v postoji. Indiho majitelům přeju, aby si ho odteď už vždycky mohli předvádět sami, ale kdyby se jim nechtělo, tak bude odveta, pane Jonesi!

Z výstavy se nakonec vyklubaly dva moc příjemné dny, ze kterých si Harry přivezl ocenění V3 a V2 res. CAC a krásné posudky a já kůži spálenou od sluníčka.

Když jsme náročný víkend patřičně dospali, začali jsme zjišťovat, jak je to s Harryho dětmi. Ukázalo se, že k osmi štěňátkům z chovatelské stanice ze Šerky přibylo šest dalších v ch. s. Merylic a osm ve stanici z Bludova. Máme radost, že zatím všechno proběhlo hladce, všem přejeme, aby to tak pokračovalo, a těšíme se na další fotky.

8. 5. 2014 Je to tady!

Tak jsme se včera dočkali telefonátu, na který jsme už několik dní netrpělivě čekali. Volal nám majitel Nely (Never On a Sunday Eastfarm`s), že se Nelince a Harrymu narodila jejich první štěňátka, dva kluci a šest holek. Jsme moc rádi, že jsou všichni v pořádku a že se malí špunti mají čile k světu. Dva kluci jsou už zadaní, ale holky ještě čekají na své budoucí majitele. Už se těším, až trochu povyrostou a pojedu se na ně podívat.

27. 4. 2014 Týden dobrých zpráv

Tento týden přinesl samé pozitivní zprávy. Musím přiznat, že mě velmi mile překvapilo, že jsem přežila svůj narozeninový dárek od sestry. Ve vzduchu to nevyšlo, bude se mě muset zbavit jinak ;)

Další dobrá zpráva přišla od majitele Dony od Rychnova, které sono potvrdilo březost. A do třetice všeho dobrého majitel Sarah od Radechovky zkušeným okem chovatele rozhodl, že u nich štěňátka taky budou, protože je prý Sarah jako koule. Mám radost, že všechno klaplo i přes to, jak hekticky krytí proběhlo. Všem holkám pořád držíme pěsti a tlapky, aby bylo všechno v pořádku až do konce, a těšíme se na další dobré zprávy.

21. 4. 2014 Ivančický dvojboj

Jaro už pokročilo, proto bylo v Harryho domovské chovatelské stanici rozhodnuto, že se začíná cvičit. S radostí jsme se přidali a v neděli po obědě přijeli do Ivančic. Začalo se výstavním výcvikem. Improvizovaná paní rozhodčí byla buď dost nerozhodná, nebo škodolibá, protože jsme běhali a stavěli do postoje jako o život.

Pak jsme se přesunuli na pole, kde začala druhá část – zkoušky vloh. A protože když se v Ivančicích něco dělá, tak se to dělá pořádně, tak jsme si vylosovali čísla na vyrobených plackách a před slíděním se hlásili řediteli zkoušek a vrchnímu rozhodčímu. Hádám, že by byly i soudcovské tabulky, kdyby nás průtrž mračen nezahnala do útulného tepla obýváku chovatelů.

Když přestalo pršet, šli si ještě Harry s Hermionou vyzkoušet šoulačku, odložení a barvu. K našemu velkému potěšení to nezapomněli a majitelům welší mládeže, kteří dělali koronu, se předvedli celkem obstojně. Pak už se celá tlupa usadila u nebohých chovatelů v obýváku, kde se odpočívalo až do hodně pozdního večera.

Za úspěšnou organizaci Ivančického dvojboje patří chovatelům medaile za statečnost (na příští setkání koupím kulatý sušenky). Dále děkujeme Zdeňkovi za natažení barvy, Pižlovi za svatou trpělivost, on už bude vědět, všem autorům za fotky a úplně všem za skvělé odpoledne. A snad zase někdy v Ecičnaviu! ;)

13. 4. 2014 Budou!

Tak jsme zase o krok blíž k Harryho dětem. Nela (Never On a Sunday Eastfarm`s) a Akina Bauerova zahrada mají potvrzenou březost. Holkám i jejich páníkům gratulujeme a těšíme se na začátek května, kdy by se malí flekáči měli narodit.

Vůbec se tomu nechce věřit, že byl Harry kdysi takový prcek.

16. 3. 2014

Stejně jako minulý týden, i uplynulých sedm dní se u Harryho neslo v duchu milostných avantýr. V pondělí za Harrym přijela Akina Bauerova zahrada. Bohužel ten den u nás doma proběhla menší kalamita a já jsem navíc byla do pozdního večera v práci. Takže v devět hodin večer jsme se s Harrym přesouvali na rychle domluvené náhradní místo. Čtyřnohým flekáčům to naštěstí nevadilo a všechno proběhlo tak, jak mělo.

Neuvěřitelný maraton Harry se ctí zakončil v úterý a ve středu krytím Sarah od Radechovky.

Bohužel se zdá, že se letos welší holky domluvily, že budou hárat zároveň, což nebylo zrovna ideální. Tak jim budeme aspoň všem držet tlapky, aby to vyšlo, a budeme se těšit na zprávy od jejich páníků. A v mezičase jim tady aspoň založíme novou fotogalerii.

9. 3. 2014

Pohodička z konce února je definitivně pryč, březen začal zostra. Hned v úterý jsme přivítali dlouho očekávanou návštěvu Never On a Sunday Eastfarm`s s jejím majitelem a Harry si poprvé úspěšně vyzkoušel krytí. Povedlo se a my teď budeme netrpělivě čekat na zprávy, jestli všechno dopadlo dobře a jestli bude Harry mít svoje první štěňátka.

Týden ale pokračoval a Harry si svoje nově nabyté zkušenosti mohl procvičit v pátek a v neděli znovu, tentokrát s Donou od Rychnova. Všechno dopadlo dobře i tentokrát, takže teď už se těšíme na dvě dobré zprávy a dvoje štěňátka v budoucnu.

Do třetice všeho dobrého oslavil Harryho brácha Freddie svoje 9. narozeniny. Chlapíkovi přejeme ještě hodně roků blbostí v plné síle a s pevným zdravím!

26. 2. 2014

Teď se u nás nic světoborného neděje, ale to se možná brzo změní. Takže zatím jen chodíme kontrolovat budoucí psí boudu a snažíme se pomalu doladit tyto stránky.

Vítejte na stránkách Harryho Pottera Ivančice.